Mistrzostwa Polski Amatorów
MPA 14

19 kwietnia oficjalnie zakończył się 14 Mistrzostwa Polski Amatorów w Hokeju na Lodzie Dywizji I. Szesnaście drużyn walczyło o tytuł Mistrza.

Sobota, ćwierćfinały, mecze o utrzymanie, półfinały, tutaj też emocji nie brakowało, w pierwszym meczu Pionier pokonuję 3:0 Mad Dogs, Goldwell z wynikiem 2:1 zwycięża Vikings, Polonia gromi zagłębie 5:2, GKH Gdynia w dogrywce z sigmą trafia do półfinału.Czwartek i Piątek, dwa dni to faza eliminacyjna, a tutaj sporo się działo i wiele wyników było zaskoczenie, ale jak to już w sporcie bywa, wygrywa ten kto popełni mniej błędów. Największym zaskoczeniem była miejscowa drużyna Podhale Nowy Targ, drużyna która była w pierwszej kolejności typowana na mecz finałowy, drużyna która naprawdę była mocno przygotowana do Mistrzostw, bardzo dobry skład, trzech naprawdę dobrych bramkarzy, na każdy mecz pełen komplet zawodników w boksie, a jednak to okazało się inaczej, zabrakło im naprawdę nie wiele aby wyjść z grupy, a w tej grupie naprawdę było bardzo ciasno, różnice pomiędzy 2,3, i 4 miejscem ważyły się do ostatniego spotkania, tu o kolejności w tabeli zadecydowały detale.. Kolejnym zaskoczeniem była drużyna Goldwell, która pokonując prawie 700km w składzie nie całym trzech piątek, dociera aż do gry o 3 miejsce, gdzie w półfinale przegrywając z Pionierem Tychy byli o mały włos od sensacyjnego wydarzenia turnieju.

Drugim meczem półfinałowym Polonia pokonuje 3:1 GKH Gdynia.Najbardziej zaciętą rywalizacją półfinałową było starcie Pioniera z Goldweel, tu emocje sięgały zenitu, Pionier pomimo młodszego składu w drużynie, miał bardzo trudny orzech do zgryzienia, Goldwell pokazał rogi i był czas gdzie wygrywali z Pionierem 3:1. W regulaminowym czasie gry pionier zdołał wyrównać i tym samym doprowadzić do dogrywki, ty już Gdańszczanie musie uznać wyższość przeciwnika gdy stracili gola w dogrywce.Meczami o utrzymanie, mecze na styku, Najpierw Nesta ulega Naprzodowi 3:2, w drugim meczu zacięta rywalizacja pomiędzy Diabłami a Podhale, tu już by się wydawało że po prowadzeniu przez Kryniczan 3:1 z Podhalem, dowiozą wynik do końca, lecz góralski charakter jest mocny i drużyna Podhala dogoniła wynik i w rezultacie pokonali diabłów 4:3.

Pionier po niezwykle zaciętym i zarazem widowiskowym meczu finałowym zdobywa Mistrzostwo Polski Amatorów.Niedzielnym rankiem rozpoczynamy mecz o 3 miejsce, Goldwell gromi GKH Gdynia 4:0.

Pionier Tychy. Zwycięzscy MPA 14.